skip navigation
School Finder
Baseball
Teams
Conferences
Scores
Stats
Basketball
Boys Basketball
Teams
Conferences
Scores
Stats
Girls Basketball
Teams
Conferences
Scores
Stats
Football
Teams
Conferences
Scores
Stats
Hockey
Boys Hockey
Teams
Scores
Stats
Girls Hockey
Teams
Scores
Stats
Soccer
Boys Soccer
Teams
Conferences
Scores
Stats
Girls Soccer
Teams
Conferences
Scores
Stats
Softball
Teams
Conferences
Scores
Stats
Volleyball
Boys Volleyball
Teams
Conferences
Scores
Stats
Girls Volleyball
Teams
Conferences
Scores
Stats
Girls Volleyball
Regular Season
2012
2012
x
Regular Season
Home
Game Schedule
Player Stats
Team Stats
Standings
August
Tue
21
155
Wed
22
40
Thu
23
139
Fri
24
240
Sat
25
445
Mon
27
12
Tue
28
143
Wed
29
4
Thu
30
169
Fri
31
2
September
Sat
1
164
Tue
4
126
Wed
5
13
Thu
6
195
Fri
7
7
Sat
8
483
Mon
10
13
Tue
11
184
Wed
12
8
Thu
13
175
Fri
14
2
Sat
15
440
Mon
17
16
Tue
18
175
Wed
19
9
Thu
20
173
Fri
21
42
Sat
22
279
Mon
24
22
Tue
25
195
Wed
26
12
Thu
27
171
Fri
28
7
Sat
29
270
October
Mon
1
19
Tue
2
187
Wed
3
14
Thu
4
159
Fri
5
4
Sat
6
347
Mon
8
11
Tue
9
179
Wed
10
10
Thu
11
163
Fri
12
6
Sat
13
289
Mon
15
5
Tue
16
171
Thu
18
149
Sat
20
81
Tue
23
1
Thu
25
41
Sat
27
20
November
Thu
1
4
Fri
2
8
Sun
4
4
August
Sun
4
1
Thu
8
1
Thu
29
1
Sat
31
1
September
Tue
3
1
Tue
10
1
Sat
14
1
Tue
17
1
Thu
19
1
Sat
21
1
Tue
24
1
Thu
26
1
October
Tue
1
1
Thu
17
1
Thursday, October 4, 2012
Regions
All
Greater Milwaukee
Madison/Southwest
Fox Valley
North Central
Eau Claire/La Crosse
Divisions
All
1
2
3
4
5
6
7
8-Player
Summer
By Date
Box Scores
Visitor
V
Home
H
Location
Status
Southern Door
2
Green Bay NEW Lutheran/PA
3
New London
0
West De Pere
3
Sevastopol
0
Algoma
3
Gibraltar
0
Kewaunee
3
Sturgeon Bay
0
Oconto
3
Seymour
3
Denmark
2
Hortonville
3
Marinette
0
Sheboygan South
3
Ashwaubenon
1
Bay Port
3
Green Bay East
0
Notre Dame
2
De Pere
3
Green Bay Preble
3
Green Bay Southwest
0
Green Bay West
0
Pulaski
3
Sheboygan North
0
Manitowoc Lincoln
3
Little Chute
3
Clintonville
0
Fox Valley Lutheran
3
Waupaca
0
Xavier
0
Berlin
3
Ripon
(2-3)
-
Winneconne
(2-5)
-
12:00 AM CDT
TBD
(0-0)
-
Beloit Memorial
(0-9)
-
Janesville Craig Tourney at Janesville Craig
12:00 AM CDT
Shawano
0
Oconto Falls
3
Delavan-Darien
3
Janesville Craig
0
Janesville Craig Triangular
TBD
Delavan-Darien
(0-4)
-
Beloit Memorial
(0-9)
-
Janesville Craig Triangular
TBD
Kenosha St. Joseph
3
Martin Luther
0
TBD
Sparta
1
Bloomer
3
TBD
Gilmanton
3
Blair-Taylor
0
TBD
Saint Thomas Aquinas
0
Gillett
3
TBD
Crivitz
1
Niagara
3
TBD
Salam
(1-0)
-
Mountaintop Christian
(1-0)
-
5:00 AM CDT
Ozaukee
1
Cedar Grove-Belgium
3
Kohler
0
Howards Grove
3
Oostburg
3
Elkhart Lake-Glenbeulah
0
Random Lake
1
Sheboygan Lutheran
3
Suring
3
Lena
0
Plymouth
3
Kiel
2
Phelps
0
Wabeno/Laona
3
Middleton
(9-0)
-
Janesville Craig
(6-3)
-
6:30 PM CDT
East Troy
0
Whitewater
0
Turner
0
Big Foot
3
Brodhead
(4-3)
-
Palmyra-Eagle
(3-4)
-
6:30 PM CDT
Parkview
2
Clinton
3
McFarland
3
Edgerton
1
Evansville
(0-6)
-
Jefferson
(1-4)
-
6:30 PM CDT
Nicolet
0
Germantown
3
Milwaukee Lutheran
(0-8)
-
Grafton
(4-3)
-
6:30 PM CDT
Homestead
3
Whitefish Bay
1
Franklin
(3-2)
-
Kenosha Tremper
(1-0)
-
6:30 PM CDT
Racine Park
(3-9)
-
Racine Case
(2-7)
-
6:30 PM CDT
Racine Horlick
2
Oak Creek
3
Cudahy
0
New Berlin Eisenhower
3
Greenfield
3
Pewaukee
0
New Berlin West
3
South Milwaukee
0
Pius XI Catholic
3
Shorewood
0
Watertown
3
Beaver Dam
0
Hartford
1
Wisconsin Lutheran
3
West Bend East
(6-0)
-
Oconomowoc
(3-5)
-
6:45 PM CDT
Slinger
0
West Bend West
0
Lake Country Lutheran
(6-2)
-
Heritage Christian
(2-3)
-
6:45 PM CDT
Brookfield Academy
0
Kenosha Christian Life
3
St. Joan Antida
(0-5)
-
HOPE Christian
(0-6)
-
6:45 PM CDT
Messmer
0
University School
3
Living Word Lutheran
3
Wayland Academy
0
Stoughton
3
Monroe
0
Baraboo
(6-4)
-
Sauk Prairie
(2-9)
-
7:00 PM CDT
Mount Horeb
0
Reedsburg
3
Portage
0
DeForest
3
Monona Grove
0
Edgewood
3
Fort Atkinson
2
Milton
3
Menomonie
0
Chippewa Falls
3
Hudson
3
River Falls
2
Rice Lake
2
Eau Claire Memorial
3
Durand-Arkansaw
0
Eau Claire North
3
Mukwonago
3
West Allis Hale
0
Kimberly
1
Oshkosh West
3
Oshkosh North
0
Kaukauna
3
Appleton East
3
Appleton West
0
Appleton North
3
Menasha
0
Fond du Lac
0
Neenah
3
Boyceville
3
Spring Valley
1
Colfax
3
Saint Croix Central
1
Elk Mound
3
Plum City
2
Plum City
Black River Falls
3
Gale-Ettrick-Trempealeau
1
Plum City/Elmwood
2
Alma/Pepin
3
Glenwood City
0
Mondovi
3
Westby
3
Viroqua
1
Amery
0
Barron
3
Ladysmith
(5-6)
-
Prentice
(1-8)
-
7:00 PM CDT
Lancaster
2
River Valley
3
Platteville
3
Richland Center
0
Prairie du Chien
2
North Crawford
3
Wisconsin Rapids
0
D.C. Everest
3
Marshfield
2
Merrill
3
Bayfield
(0-0)
-
South Shore
(0-0)
-
7:00 PM CDT
Butternut
(0-0)
-
Solon Springs
(0-2)
-
7:00 PM CDT
Drummond
(1-0)
-
Washburn
(1-0)
-
7:00 PM CDT
Mercer
(0-1)
-
Bessemer
(0-0)
-
7:00 PM CDT
Ashland
(2-2)
-
Cloquet
(0-1)
-
7:00 PM CDT
Duluth East
(0-0)
-
Superior
(3-1)
-
7:00 PM CDT
TBD
(0-0)
-
Algoma
(4-3)
-
Algoma Triangular at Algoma
7:00 PM CDT
Abbotsford
(1-0)
-
Marathon
(2-1)
-
7:00 PM CDT
Edgar
1
Rib Lake
3
Stratford
(0-2)
-
Northland Lutheran
(0-2)
-
7:00 PM CDT
Chequamegon
(0-2)
-
Phillips
(0-1)
-
7:00 PM CDT
Black Hawk
3
Albany
1
Pecatonica
1
Argyle
3
Barneveld
3
Juda
1
Belmont
1
Shullsburg
3
Benton
1
River Ridge
3
Wisconsin Dells
3
Mauston
0
Wautoma
(0-2)
-
Nekoosa
(2-2)
-
7:00 PM CDT
Westfield
(0-2)
-
Adams-Friendship
(2-1)
-
7:00 PM CDT
Mineral Point
0
Cuba City
3
Princeton/Green Lake
(2-5)
-
Necedah
(2-5)
-
7:00 PM CDT
Lodi
3
Watertown Luther Prep
0
Arrowhead
0
Kettle Moraine Lutheran
0
Laconia
(5-1)
-
North Fond du Lac
(2-4)
-
7:00 PM CDT
Mayville
3
Lomira
0
Winnebago Lutheran
0
St. Mary's Springs
3
Florence
3
Three Lakes
1
Goodman - see Pembine/Goodman
1
Crandon
3
Laona - see Wabeno/Laona
3
White Lake
0
Elcho
3
Pembine/Goodman
2
Rock County Christian
(0-0)
-
Waukesha Christian
(0-0)
-
7:00 PM CDT
Coleman
3
Wausaukee
2
Kickapoo
0
De Soto
3
Prescott
(1-0)
-
Marion
(0-6)
-
7:00 PM CDT
Altoona
3
Fall Creek
0
Augusta
0
Neillsville
3
Cadott
3
Osseo-Fairchild
0
Colby
(1-3)
-
Columbus Catholic
(1-2)
-
7:15 PM CDT
Colby
(1-3)
-
Columbus Catholic
(1-2)
-
7:15 PM CDT
Loyal
3
Gilman
0
Owen-Withee
3
Greenwood
0
McDonell Central
0
Regis
3
Stanley-Boyd
3
Thorp
0
Campbellsport
3
New Holstein
0
Kewaskum
(3-6)
-
Two Rivers
(0-11)
-
7:15 PM CDT
Sheboygan Falls
(5-7)
-
Waupun
(13-0)
-
7:15 PM CDT
Mishicot
0
Brillion
3
Chilton
(4-4)
-
Roncalli
(2-5)
-
7:15 PM CDT
Manitowoc Lutheran
3
Hilbert
1
Valders
0
Reedsville
3
Wrightstown
3
St. Mary Catholic
1
Wisconsin Valley Lutheran
0
Spencer
3
Spencer
Assumption
(0-4)
-
Port Edwards
(4-3)
-
7:30 PM CDT
Elkhorn
(2-3)
-
Catholic Central
(7-2)
-
7:30 PM CDT
Flambeau
(1-1)
-
Birchwood
(1-6)
-
7:30 PM CDT
Winter
(4-0)
-
Bruce
(0-5)
-
7:30 PM CDT
Turtle Lake
1
Cameron
3
Shell Lake
0
Clayton
3
Clear Lake
(3-7)
-
Prairie Farm
(6-8)
-
7:30 PM CDT
New Auburn
(3-4)
-
Cornell
(2-3)
-
7:30 PM CDT
Webster
(1-5)
-
Frederic
(0-6)
-
7:30 PM CDT
Unity
(6-4)
-
Grantsburg
(4-1)
-
7:30 PM CDT
St. Croix Falls
0
Luck
3
Eau Claire Immanuel Lutheran
(6-1)
-
Alma - see Alma/Pepin
(0-5)
-
7:30 PM CDT
Melrose-Mindoro
3
Whitehall
1
Eleva-Strum
0
Cochrane-Fountain City
3
Alma Center Lincoln
(1-6)
-
Independence/Gilmanton
(0-6)
-
7:30 PM CDT
Faith Christian
(1-0)
-
Maranatha Baptist
(0-0)
-
7:30 PM CDT
Kenosha Indian Trail
(0-2)
-
Kenosha Bradford
(5-0)
-
10:17 PM CDT
Printable Version